logo mobile

Fotowoltaika

„Możliwości wytwarzania bezpiecznej dla środowiska energii z odnawialnych źródeł energii są ogromne. Wykorzystaj swoją szansę i zaangażuj się na rzecz energii słonecznej!” Torsten Anton, prezes zarządu WSB Projekt GmbH

Przyjazne dla środowiska wytwarzanie energii daje niezależność od importu energii z innych krajów i od cen dostawców energii. Postęp technologiczny i przemysłowa produkcja masowa zrewolucjonizowały instalacje fotowoltaiczne. Ceny producentów spadły, a instalacje coraz skuteczniej przekształcają energię solarną w energię elektryczną. Posiadając profesjonalnego operatora instalacja może produkować prąd przez długi okres czasu.

Grupa WSB od 14 lat angażuje się w projekty fotowoltaiczne. Zajmuje się planowaniem, projektowaniem i budową oraz finansowaniem parków fotowoltaicznych. Wraz ze Spółka WSB Service prowadzi zarządzanie techniczne i administracyjne nad parkami fotowoltaicznymi.
Dzieki wiloletniemu doswiadczeniu na rynku energii odnawialnej Grupa WSB dysponuje szerokim zakresem kontaktów z bankami oraz instutycjami zajmujacymi sie dofinansowaniami, których pomoc umożliwia skuteczny proces realizacji projektu.

DORADZTWO

Liczne przedsiębiorstwa, gminy oraz prywatne gospodarstwa domowe zauważyły szansę, jaką dają energie odnawialne i chciałyby aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu przyszłości energetycznej. W pierwszej analizie potencjałów nasi eksperci sprawdzają, które powierzchnie w sposób optymalny nadają się do produkcji energii elektrycznej za pomocą fotowoltaiki. Elektrownie fotowoltaiczne mogą być instalowane zarówno na dachach, jak i na terenach niezabudowanych.
Pod pewnymi warunkami ogromy potencjał stanowią tereny położone w obszarach przemysłowych lub wzdłuż autostrad oraz dachy budynków.

PROJEKTOWANIE I ROZWÓJ

Rozpoczynając projekt szukamy powierzchni nadających się pod urządzenia solarne. Oprócz tego wyjaśniamy kwestie prawne i zawieramy konieczne umowy. W celu wykonania prognozy przyszłej wydajności elektrowni sporządzamy ekspertyzy, optymalizujemy wielkość elektrowni, sprawdzamy plany regionalne i składamy wnioski o wydanie planów zagospodarowania terenu i planów zabudowania. Następnie konkretyzujemy projekt wraz ze sporządzeniem szczegółowych planów technicznych, monitorujemy procedurę wydawania pozwoleń i znajdujemy odpowiednie punkty wpięcia do sieci.

REALIZACJA

Posiadając długoletnie doświadczenie w budowie instalacji do wytwarzania energii koordynujemy całą fazę projektowania i budowy. Współpracujemy przy tym z regionalnymi firmami budowlanymi i transportowymi. Wybierając zarówno naszych partnerów, jak i komponenty techniczne zawsze kierujemy się zasadą wysokiej jakości. Pośredniczymy również we wszystkich kwestiach uzgodnień umownych z operatorem sieci i dostawcą energii. Plan ekonomiczny stanowi podstawę udanego przedsięwzięcia: nasi eksperci prowadzą negocjacje z różnymi bankami i uzgadniają pasujący koncept finansowania dla instalacji fotowoltaicznych.

SERWIS I ZARZĄDZANIE

Regularne dochody dla właścicieli i gmin mogą wpływać jedynie wówczas, gdy instalacja może wytwarzać prąd w miarę bezusterkowo i nieustannie przez okres 20 lat. Dlatego też monitorujemy instalacje solarne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a dzięki naszemu zespołowi technicznemu WSB możemy naprawić usterki na miejscu w bardzo krótkim czasie. Konserwacje i przeglądy przeprowadzamy w okresach o niskim uzysku energetycznym. Wykonywana przez nas praca jest przejrzysta, w miesięcznych raportach informujemy operatora instalacji fotowoltaicznej o wszystkich przeprowadzonych czynnościach. Oprócz czyszczenia powierzchni modułów, w razie potrzeby zajmujemy się również dbałością o tereny zielone pod instalacją